Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Koenders vroeg minister uit Eritrea niet naar Nederland te komen

Redactie

Minister Bert Koenders van Buitenlandse Zaken heeft er voor gezorgd dat vorige maand zijn Eritrese ambtgenoot Osman Saleh niet naar Rijswijk is gekomen. Saleh zou optreden op het Eritrea Holland Festival in Rijswijk, maar Koenders vroeg hem weg te blijven.

In april liepen de spanningen tussen Eritrea en Nederland al hoog op toen een hoge functionaris van het dictatoriale regime naar Veldhoven wilde komen. Veel tegenstanders van het regime kwamen in opstand. De burgemeester van Veldhoven verbood na enkele gewelddadige incidenten destijds de bijeenkomst.

"Het kabinet voelde zich ongemakkelijk bij het idee dat hoge Eritrese gezagsdragers zich zouden richten tot groepen Eritreeërs in Nederland die voor het merendeel hun land zijn ontvlucht", schrijft Koenders nu aan de Tweede Kamer. De komst van Saleh naar Rijswijk was van tevoren aangemeld, meldt Omroep West.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau