BREAKING: Aanslag Barcelona: 3 Nederlanders gewond, 13 doden, 2 arrestaties, 1 verdachte dood
Update 21.25 uur:
Bij de aanslag zijn drie Nederlanders gewond geraakt, alle drie zijn ze buiten levensgevaar, meldt het ministerie van Buitenlandse Zakern. In totaal zijn er zeker 80 gewonden en 13 doden te betreuren. Er zijn inmiddels twee verdachten aangehouden. Een derde mogelijke dader is dood in zijn auto gevonden in Sant Just Desvern. Dat is drie kilometer van een plek waar politieagenten op een auto hebben geschoten nadat deze doorreed bij een controle.
Update 20.30 uur:
De Catalaanse regering bevestigt dertien dodelijke slachtoffers en zeker vijftig gewonden. Inmiddels worden alle gebouwen aan de Ramblas geëvacueerd.
Update 20.10 uur:
De politie bevestigt dat er een verdachte is opgepakt.
No hi ha ningú atrinxerat a cap bar del centre de Barcelona. Hem detingut un home i ho tractem com atac terrorista #Barcelona #Rambles
— Mossos (@mossos) August 17, 2017
Politiebronnen melden aan de Spaanse krant El Pais dat de mogelijke dader een Fransman is, afkomstig uit Marseille. Hij zou de laatste tijd in het Spaanse Ripoll hebben gewoond.
Update 19.35 uur:
De politie weet te melden dat er zeker één dode is gevallen en dat er 32 mensen gewond zijn geraakt, waarvan tien ernstig. Er is in het plaatsje Vic een tweede busje gevonden. Volgens de krant El Pais zou dit de vermoedelijke dader zijn:
ÚLTIMA HORA | La policía identifica a uno de los implicados en el atentado de Barcelona: Driss Oukabir https://t.co/7GVta71l4U pic.twitter.com/pUDR1pAmhy
— EL PAÍS (@el_pais) August 17, 2017
Update 19.11 uur:
Facebook heeft zijn safety check voor iedereen in Barcelona aangezet. Daarop kan een gebruiker van het sociale netwerk laten weten of hij of zij veilig is na de aanslag. Volgers thuis zijn dan gelijk op de hoogte. Ook is er is een reactie online verschenen van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding:
#Barcelona volgens Spaanse politie terroristische aanslag. NCTV volgt situatie nauwgezet
— DickSchoof (@DickSchoof) August 17, 2017
Over de situatie in een bar/restaurant zou nu ook iets meer duidelijk zijn: El Periódico meldt dat de politie onderhandelt met de mogelijke daders die zich er hebben verschanst. Laatstgenoemden zouden ook mensen gegijzeld hebben.
Update 18.50 uur:
De autoriteiten spreken nu van meerdere dodelijke slachtoffers. Spaanse media houden het op tien tot dertien doden, maar dit is nog zeer onduidelijk. De bestuurder zou al zigzaggend over de boulevard zijn gereden. Ook zou er mogelijk nog een tweede auto bij de aanslag betrokken zijn geweest, volgens lokale media. De politie heeft inmiddels een noodplan geactiveerd, speciaal voor het geval van een aanslag.
Update 18.15 uur:
De Spaanse politie gaat uit van een aanslag. Het busje zou zo'n vijfhonderd meter over de Ramblas hebben gereden, geheel een voetgangersgebied. Ondertussen roept de politie mensen op Twitter op om geen beelden van slachtoffers te delen.
Update 18.06 uur:
De Spaanse autoriteiten laten weten dat er twintig gewonden en één dode is gevallen. Ondertussen meldt De Telegraaf dat -volgens lokale media- twee gewapende mannen een restaurant zijn binnengegaan. Andere media hebben het over dezelfde man, die een bar aan het einde van de Ramblas binnen zou zijn gegaan. De politie zou op zoek zijn naar een man van ongeveer 1.70 meter lang, die gekleed is in een wit shirt met blauwe strepen.
De lokale politie raadt Twitteraars aan om via de hashtag #RedesSociales te laten weten dat ze veilig zijn.
Origineel bericht:
Een busje is in het pittoreske centrum van Barcelona ingereden op een menigte voetgangers, zo blijkt uit beelden op sociale media.
Het incident vond plaats op Las Ramblas, een drukke toeristische trekpleister in het hart van de Spaanse stad. Op foto's is duidelijk te zien dat er meerdere gewonden zijn gevallen bij de aanrijding. Volgens Twitteraars ter plaatse zijn tientallen mensen door het busje geraakt.
Het is niet duidelijk of de bestuurder met opzet inreed op de menigte. Volgens onbevestigde berichten zou er kort na de aanrijding geschoten zijn. Ook zou de bestuurder na het incident zijn weggerend.
Een ooggetuige filmde deze video:
Horror en Barcelona. Atropello masivo en Las Ramblas pic.twitter.com/EsZ25yNkke
Politie, ambulance en zelfs de brandweer komen aangesneld om de slachtoffers te hulp te schieten.
Na het incident brak er paniek uit onder de aanwezige mensen:
Estampida ahora mismo en El Corte Inglés de Plaza Catalunya en Barcelona pic.twitter.com/72LLRmJjRk
— Jordi Perez Colome (@jordipc) August 17, 2017