Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Canta verdwijnt: ‘Treurig, we nemen afscheid van een icoon’

Redactie

De Canta verdwijnt. Het laatste exemplaar van het iconische rode autootje rolde deze week van de band in Veenendaal. “Treurig. We nemen afscheid van een icoon”, zegt Frank Vermin, algemeen directeur van Waaijenberg Mobiliteit, het bedrijf dat de Canta 22 jaar lang maakte.

Het kleine autootje was veel meer dan een vervoersmiddel. “We konden mensen echt helpen, ze weer mobiel maken”, zegt Vermin. “Mensen werden van hun eenzaamheid verlost. Die konden weer gewoon hun ding doen zoals u en ik ook gewend zijn.”

De Canta is niet meer weg te denken uit het straatbeeld. “Zeker in Amtsterdam. Je hebt de grachten, je hebt de Amsterdammetjes en de Canta. Het hoort er gewoon bij.” Op dit moment rijden er nog 3000 Canta’s in Nederland.

Achter de schermen wordt er al gewerkt aan een opvolger. “Maar daar ga je niks van de oude Canta in herkennen”, aldus Vermin. “Hij wordt helemaak nieuw!”

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau