Nederland gaat weer verdachten uitleveren aan Turkije
Nederland gaat weer verdachten uitleveren aan Turkije. Dat meldt de NOS. Minister Blok van Veiligheid en Justitie zegt dat Turkije hem de garanties heeft gegeven dat de verdachten een eerlijk proces krijgen en goed behandeld worden.
Mensen die worden verdacht van drugshandel, mishandeling, inbraken of moorden blijven anders onbestraft, laat een woordvoerder van het ministerie weten.
Verdachten die door Turkije gezocht worden omdat ze Gülenaanhanger zijn, zouden niet uitgeleverd worden. Turkije houdt de geestelijk leider Fetthullah Gülen verantwoordelijk voor de mislukte couppoging van vorig jaar.
De uitleveringen aan Turkije werden gestaakt na de couppoging, omdat meerdere rechters uitlevering niet toestonden. Een rechter in Arnhem oordeelde dat er in Turkije sprake was van instabiele en onduidelijke omstandigheden.
'Naïef'
Advocaat Bart Stapert, die morgen een man verdedigt die in Turkije wordt verdacht van betrokkenheid bij drugshandel, noemt het hervatten van de uitleveringen naïef. “In Turkije is dertig procent van de rechterlijke macht ontslagen, er geldt nog steeds de noodtoestand en er bestaat daar geen onafhankelijke rechterlijke macht meer.”