VIDEO: Bewoners brandende flat moesten zich op gevoel redden
Enkele bewoners van de flat in Diemen waar vannacht een brand woedde mochten vanmiddag even naar binnen om wat persoonlijke spullen te halen. Voorlopig mag er nog niemand slapen. De vluchtwegen zijn nog niet in orde, aldus locoburgemeester Lex Scholten.
“Wij vinden dat je daar alleen maar veilig kan wonen”, vertelt Scholten. “Op dit moment is een van de vluchtwegen helemaal beroet en daar doet de verlichting het niet.”
Ook komt er een onderzoek naar het handelen van de brandweer, omdat er na het blussen nog een dodelijk slachtoffer en een zwaargewond persoon werden aangetroffen in de flat. “We gaan kijken hoe dat heeft kunnen gebeuren en welke rol iedereen daar in gespeeld heeft.”
'Wat een geluid'
‘De buurman is wel heel laat geluid aan het maken’, dacht een twintigjarige bewoonster waar WNL mee sprak. Ze hoorde gebonk op de ramen en ruikt een vreemde lucht. “Dan weet je wel dat het niet goed is.”
Er moet zeker wat veranderen voordat de bewoners teruggaan naar de woning. “Ik vind dat het brandalarm moet afgaan in heel de flat. Dat gebeurde nu ook niet”, zegt de studente. “We wisten totaal niet wat we moesten doen. Je doet het maar gewoon op gevoel.”
Ook de gemeente wil eerst de veiligheid verbeter. De bewoners kunnen waarschijnlijk op zijn vroegst over 48 uur pas weer in de woningen slapen.