Langere openingstijden bakkers Ramadan al jaren gedoogd in Den Haag
De gemeente Den Haag heeft jarenlang de late openingstijden van bakkers tijdens de Ramadan gedoogd.
Dat blijkt uit navraag van Omroep West bij de gemeente Den Haag. De gemeente wilde niet zeggen hoe lang de gedoogconstructie precies van kracht is geweest, maar door een nieuwe winkeltijdenwet zal er hoogstwaarschijnlijk een eind aan komen.
Bakkers sluiten in Den Haag niet om elf uur, maar om twaalf uur 's nachts. Vooral in de Schilderswijk waren bakkers daar afgelopen maand tot laat open. De PVV is niet te spreken over dit beleid. Ze hekelen vooral het boetebeleid voor andere winkeliers in de stad. "Dat is meten met twee maten en dat is gewoon niet oké. En wij zullen hier ook altijd aandacht voor vragen. Maar wij zijn zo ongeveer de enige partij in de gemeenteraad die dit doet en we hebben maar zes zetels. Toch hopen we dat andere partijen ook een keer wakker worden."
Ex-PVV'er en moslim Arnoud van Doorn (Partij van de Eenheid) laat weten juist wel blij te zijn met duidelijkheid over het gedogen van de afgelopen jaren: "Sommige bakkers durfden hun zaak niet te openen omdat ze bang waren dat ze een boete kregen." Er komt volgens hem nu een 'einde aan schimmigheid'.