Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gevangenispsychologe gewurgd en aangevallen met glas

Redactie

Een psychologe in de gevangenis van Alphen aan de Rijn is vorige week aan de dood ontsnapt. Dat meldt De Telegraaf. De vrouw werd gewurgd door een gevangene en met een stuk glas aangevallen.

Twee bewakers konden uiteindelijk voorkomen dat de vrouw werd vermoord door de gevangene. Een woordvoerder van Dienst Justitiële Inrichtingen heeft het nieuws bevestigd aan de krant. De man werd al extra bewaakt omdat hij erg agressief was, maar toch kon hij toeslaan.

Er is een toename te zien van geweld tegen gevangenispersoneel. Vorig jaar waren er ruim 2.000 incidenten, een flinke toename ten opzichte van 2015 (1.600 incidenten). In tbs-klinieken is de relatieve toename nog groter. Daar steeg het aantal incidenten van 86 naar 133. Een toename van meer dan 54 procent.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau