Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Elektrisch rijden heeft alleen zin in de stad’

Redactie

Journalist en auto-kenner Carlo Brantsen is een groot voorstander van elektrisch rijden, maar heeft daar wel wat kanttekeningen bij. Dat zei Brantsen vannacht in het WNL-programma 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.

"Ik ben enorm fan van elektrische auto's, maar dan alleen op de plek waar ze nut hebben en horen", aldus de autojournalist in de uitzending. "Elke stad die nu zegt dat ze groen denken, maar ze hebben nu nog niet hun stadsbussen, plantsoendienst en politie-autootjes elektrisch, moeten gewoon beboet en gekort worden. In het stad heeft het zin: elektrische auto's zijn stiller en ze maken geen rotzooi op de plek waar je ook bent."

LEES OOK: ‘Elektrisch rijden maakt voor milieu geen donder uit’

Toch heeft Brantsen ook veel kritiek: "Ik heb een hekel aan dat goeroe-denken", vertelt de journalist. "Met name voor langere afstanden, heb je er helemaal niks aan. Het is lang niet zo ideaal zoals iedereen heel hard roept. Dat stuit mij tegen de borst."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau