Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

EU-regels zorgen voor duizenden kilo’s aan weggegooide groenten

Redactie

Europese regeltjes zorgen voor duizenden kilo’s aan weggegooide pastinaken en dat is zonde. “De EU-normering is niet meer van deze tijd en mag van tafel”, stelt Stichting Kromkommer. “Als de pastinaak is geschild en in de ovenschotel zit, merkt niemand dat hij er niet goed uitzag”, aldus Chantal Engelen, oprichtster van de stichting.

In de normering van de EU wordt een pastinaak ingedeeld in klasse 1 of klasse 2. Dat wordt gebaseerd op hoe de groente er uit ziet. “Maar in Nederland worden eigenlijk alleen maar pastinaken uit klasse 1 verkocht.” Daardoor belandt twintig procent van de pastinaken niet op ons bord, maar in de vuilnisbak. “Niks komt identiek uit de grond en dat moeten we ook terug zien in het schap.”

'Echt zonde'

Om aandacht te vragen voor de zaak stond Stichting Kromkommer vandaag met 1500 kilo aan ‘klasse 2’ pastinaken in Den Haag. “Die normen van recht en krom zijn niet in het belang van degene die het gaat kopen”, zegt een voorbijganger. “Het gaat nu als bijproduct weg en dat is echt jammer.”


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau