Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

De Mos: ‘Turkse vlaggen bij paleis moeten weg’

Redactie

De Turkse vlaggen die vrijdag werden opgehangen tegenover het werkpaleis van koning Willem-Alexander op Noordeinde in Den Haag moeten zo snel mogelijk verwijderd worden. Ze zijn "provocerend". Dat vindt gemeenteraadslid Richard de Mos, die de gemeente oproept met de huurders van het pand "in gesprek te gaan". De Mos diende vanochtend schriftelijke vragen over de kwestie in bij het gemeentebestuur.

'Gemeente kan zeker wat doen aan vlagvertoon'

De gemeente Den Haag gaf eerder aan weinig te kunnen doen aan het vlagvertoon. De huurders, volgens De Mos 'Turkse zakenlieden', staan namelijk gewoon in hun recht. Het gemeenteraadslid vindt echter dat het stadsbestuur nog lang niet alle mogelijkheden heeft uitgeput om de huurders te bewegen de vlaggen te verwijderen. "De gemeente zegt hier veel te gemakkelijk dat zij hier niets aan kan doen", aldus De Mos in een persbericht. Niet alleen denkt hij dat overleg met de Turkse zakenlui zou kunnen helpen, ook vindt hij dat het de schuld van de gemeente is dat het pand überhaupt verhuurd is.

De gemeente wees namelijk onlangs een aanvraag om in het pand appartementen te realiseren af, waardoor het pand in de verhuur ging. "De eigenaar van het pand liep keihard tegen de wieken van de weer overuren draaiende bureaucratische molen van de gemeente", aldus De Mos.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau