Russische minister kijkt toe terwijl 2.000 Russen ‘Rijksdag’ bestormen
Afgelopen weekend speelden 2.000 Russsen de verovering van de Rijksdag na: een sleutelmoment in de overwinning van de Sovjet Unie op de nazi's in 1945. Sovjet-soldaten hesen toen de rode vlag over het Duitse parlementsgebouw waarmee de ondergang van het Derde Rijk bijna een feit was.
Bizar: gebouw is verdacht modern
Voor het naspelen van de historische gebeurtenis was een replica van de Rijksdag gebouwd in een themapark niet ver buiten Moskou. Bizar genoeg leek deze meer overeenkomsten te vertonen met de na-oorlogse versie van het in 1945 gehavende gebouw, zo schrijft de Britse krant The Guardian. Pas na de hereniging van Oost- en West-Duitsland werd het gebouw van een bolvormige glazen koepel voorzien. Deze was echter duidelijk zichtbaar bovenop de replica die zondag demonstratief aan schort geschoten werd.
Putin opende themapark
Om de show luister bij te zetten werden tientallen tanks en vliegtuigen ingezet. Dit alles onder toeziend oog van Sergei Shoigu, de Russische minister van defensie.
Het militaire themapark werd in 2015 geopend door de Russische president Vladimir Putin. Volgens The Guardian moet de oprichting van het themapark gezien worden in de context van groeiend Russisch nationalisme.