Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Stockholm: bestuurder was uitgewezen asielzoeker

Redactie

De bestuurder van de vrachtauto waarmee in Stockholm afgelopen vrijdag een aanslag werd gepleegd zou een uitgewezen asielzoeker zijn.

Dat schrijft het AD vandaag. Het zou gaan om een 39-jarige Oezbeek, wiens aanvraag voor een verblijfsvergunning werd afgewezen door de Zweedse asieldienst. De naam van de Oezbeek was opgedoken in informatie die de Zweedse inlichtingendienst had verzameld.

Hij zou volgens de Zweedse politie sympathieën hebben voor IS en extremistische organisaties. Ook was de politie naar de man op zoek om hem het land uit te zetten.

Tweede verdachte opgepakt

De Zweedse politie zou ook een tweede verdachte hebben opgepakt vandaag, meldt het AD. Kort na de aanslag was er sprake van een helper, maar dat wilde de Zweedse politie niet bevestigen.

Bij de aanslag kwamen vier mensen om het leven en raakten vijftien mensen gewond.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau