Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Dit willen kinderen als ze later groot zijn

Redactie

Er zit een groot verschil in de 'toekomstwensen' tussen jongens en meisjes in de laatste jaren van de basisschool. Zo kiezen meisjes liever voor gezond zijn, waar jongens liever veel geld hebben.

Dat blijkt uit onderzoek in het kader van de Week van het geld, dat deze week van start gaat. Ook de zakgeldwensen liggen uit elkaar. Als ze het zelf mogen bepalen, zouden jongens zichzelf 40 euro per maand geven. Meisjes doen het met minder: 25 euro per maand.

Zelfredzaam

De bedragen zijn waarschijnlijk hoe dan ook een teleurstelling voor de kids. Gemiddeld krijgen kinderen in groep 7 en 8 van de basisschool zo'n dertien euro per maand.

Doel van de Week van het geld is om jongeren beter te leren omgaan met geld. Door dat op jonge leeftijd te leren zouden ze op latere leeftijd financieel beter zelfredzaam zijn.

Surfplank

Staatssecretaris Sander Dekker (VVD) geeft het startschoot van de themaweek. Hij heeft zelf moet leren hoe sparen werkt, zei hij vanochtend bij Goedemorgen Nederland op NPO 1.

"Ik was vroeger een heel fanatieke sporter en wilde graag een grote surfplank. Maar mijn ouders zeiden dat ik daar maar zelf moest voor gaan sparen", aldus Dekker. "Toen ik wat ouder was en in het weekend een bijbaantje mocht nemen, heb ik echt gespaard."

De staatssecretaris heeft voor kinderen dan ook een tip: zet geld opzij. "Dat vraagt dat je lang nadenkt over wat je wil gaan doen. En dat je naast de kosten die je hebt voor kleren en iets lekkers in de kantine op school, ook spaart voor de lange termijn."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau