Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Erdogan: ‘Turken in Europa moeten meer kinderen maken’

Redactie

De Turkse president Erdogan wil dat Turken die in Europa wonen meer kinderen voortbrengen. Op deze manier wil hij de macht van Turkije vergroten, meldt persbureau ANP.

"Neem niet drie, maar vijf kinderen", zei de Turkse president bij een campagnebijeenkomst. "Daar waar u werkt en woont, daar is nu uw vaderland. Richt meer bedrijven op. Stuur uw kinderen naar betere scholen. Laat uw familie in betere wijken wonen. Stap in de beste auto's. Ga in de mooiste huizen wonen.''

Volgens Erdogan wordt Europese Turken onrecht aangedaan omdat Nederland en Duitsland hem niet toestaat om campagne te voeren voor een referendum. Dat referendum moet de Turkse president fors meer macht geven.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau