Stembiljetten in verschillende steden op: bureaus op slot
In Utrecht hebben twee stembureaus de deuren moeten sluiten omdat de stembiljetten op zijn geraakt. Dat bevestigt een woordvoerder van de gemeente aan WNL.
Het gaat om het stembureau in de Gymzaal Ten Veldestraat en de Broos Gerssenzaal.
'Koerier is onderweg'
Karin Salden, woordvoerder van de gemeente Utrecht, kon niet zeggen hoe lang de bureaus gesloten zijn. Wel gaf ze aan dat de gemeente er alles aan deed om de bureaus zo snel mogelijk weer open te krijgen. "Er is momenteel een koerier onderweg met biljetten van een andere stembureau," aldus Salden.
Mogelijk meer bureaus eerder dicht
Volgens onbevestigde berichten zouden meer bureaus in Utrecht vanmiddag tijdelijk dicht zijn geweest.
ANP meldde eerder vanavond dat in Utrecht om half acht al driekwart van de stemgerechtigden zijn stem had uitgebracht: een zeer hoge opkomst.
De onverwacht hoge opkomst leidde in meer delen van het land tot problemen. Zo moest de gemeente Amsterdam in allerijl vanmiddag stembiljetten laten bijdrukken.
UPDATE (20.48): Op Twitter vermeldt journalist Chris Klomp dat de stembiljetten inmiddels ook op zijn in onder andere Gouda, Den Haag, Nijmegen en Ilpendam.