Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Dit is de populairste partij onder scholieren

Redactie

De meeste scholieren zouden, als ze mochten, stemmen op GroenLinks. Dat blijkt uit een onderzoek onder kinderen die nog op school zitten.

VVD en D66 volgden respectievelijk op plaats twee en drie. De PVV werd vierde in de poll, weet de NOS.

Er deden in totaal 470 scholen mee an de stemming, die al sinds 1963 wordt georganiseerd. Dit jaar deden er 250.000 middelbare scholieren mee en 13.000 kinderen op de basisschool.

Failed to load content from twitter.com. Status Code: 404

De scholierenverkiezingen geven vaak een interessante voorspelling voor de echte verkiezingen: zo scoorde de PVV in 2012 precies hetzelfde aantal zetels. Er zijn ook verschillen: het CDA scoort structureel lager bij de scholieren.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau