Gronings reisbureau maakt statement: niet meer met Turkish Airlines
De Groningse touroperator GO Explore vliegt niet meer met Turkish Airlines. Het bedrijf stopt met het vliegen met de Turkse maatschappij naar aanleiding van de gebeurtenissen in Rotterdam en de harde taal van president Erdogan, schrijft RTV Noord.
"Iedereen in Nederland roept wat, maar niemand doet iets. Ik dacht: wat kan ik doen? Privé niks, want ik heb niets te maken met Turkije en ga er ook niet op vakantie, maar via mijn bedrijf wel en dat heb ik gedaan", legt eigenaar Danny van Geldrop uit.
Het reisbureau organiseert reizen naar Zuid-Afrika en andere Afrikaanse landen waarbij regelmatig gebruik wordt gemaakt van toestellen van Turkish Airlines. Het aantal vluchten dat wordt aangepast zal uitkomen op zo'n tien procent van het totaal aantal vluchten van GO Explore. "Ik laat nu rechtstreekse vluchten met KLM boeken. Die zijn wat duurder, maar daar verwacht ik weinig schade van."