‘CDA draait binnenkort in Oekraïnedebat’
Vandaag debatteert de Tweede Kamer over het associatieverdrag van de EU met de Oekraïne. Alhoewel het CDA zich in de Tweede Kamer kritisch tegenover het verdrag opstelt voorspelde journalist Wierd Duk vanochtend in Goedemorgen Nederland dat de partij in de Eerste Kamer het verdrag aan een meerderheid zal helpen.
Premier Mark Rutte verdedigt vandaag het verdrag dat hij na het referendum liet aanvullen om tegemoet te komen aan de Nederlandse nee-stem.
"De oppositie vindt dat hij teruggekomen is met een waardeloos inlegvelletje", zei Wierd Duk daarover. CDA-kamerlid Pieter Omzigt was inderdaad kritisch over het verdrag zoals het nu aan de kamer wordt voorgelegd. "Je vraagt je af wat die stem van miljoenen Nederlanders nog waard is", zei hij tegen WNL.
Duk verweet Rutte "niet echt sterk leiderschap" maar gaf aan dat de discussie in het parlement waarschijnlijk geen gevolgen zou hebben voor de ratificatie van het verdrag. "Er is gewoon een meerderheid in de Tweede Kamer want andere partijen zijn ook gedraaid", zei Duk. "Daarna gaat het naar de Eerste Kamer waar CDA-senatoren zullen gaan draaien waarschijnlijk."