Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

SP-politicus noemt Kees van der Staaij ‘viezerik’ en zegt ‘ik ben je God!’

Redactie

Een Arnhemse wethouder heeft zich de woede van de SGP op de hals gehaald door een tweet die hij vanochtend plaatste. Hij noemt zijn 'Kamergotchi' van SGP-lijsttrekker Kees van der Staaij daarin een 'viezerik'.

Kamergotchi is een nieuw spel bedacht door de makers van het televisieprogramma Zondag met Lubach dat gisteravond gelanceerd werd. Je krijgt één van de zeventien lijsttrekkers als huisdier op je telefoon en moet die eten en aandacht geven, en dingen leren. Gerrie Elfrink, SP-wethouder in Arnhem, kreeg Kees van der Staaij toebedeeld als Kamergotchi, maar daar lijkt hij niet blij mee. "Keesie ik ben je God! Als ik je vergeet eten te geven, dan is dat Mijn wil! Eerst maar even inenten, viezerik!", tweet hij.

Verontwaardigde Twitteraars wijzen Elfrink op het feit dat de tweet niet netjes is. "Het zou u sieren deze tweet te verwijderen en respect te hebben voor andersdenkenden en hun God", zo tweet iemand. Menno de Bruyne, woordvoerder van de SGP, reageert door te vragen of de SP 'rotte tomaat Gerrie Elfrink uit de mand kan verwijderen'.

Elfrink op zijn beurt zegt dat het een grap is en dat alles wat hij schreef gericht is op de Kamergotchi van Van der Staaij. Er is slechts één ding dat hij wel meent: het gedeelte over inenten. "Dat ziektes als polio, kinkhoest en mazelen weer terug keren is mede aan de SGP te danken. Zij willen niet dat kinderen ingeënt worden tegen allerlei besmettelijke ziektes", zegt hij tegen de Gelderlander.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau