Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederlander bedenkt ‘wissel die niet kan bevriezen’

Redactie

Een Nederlandse uitvinding gaat er waarschijnlijk voor zorgen dat treinen op koude dagen gewoon door kunnen rijden. De uitvinding, een spoorwegwissel die niet kan bevriezen, wordt op dit moment getest.

Buitenlandse interesse Dat meldt het treinenvakblad SpoorPro. Volgens de uitvinder van de wissel, Richard de Roos, hebben de spoorwegbedrijven van Zweden en Rusland inmiddels vergaande interesse getoond in de uitvinding.

Nu nog vallen regelmatig op koude dagen treinen uit vanwege bevroren wissels. Sommige wissels hebben speciale verwarming, maar dat kost veel geld. "Die staat eigenlijk de buitenlucht op te warmen, vooral bij harde wind.”

ProRailDe wissel van De Roos maakt - in tegenstelling tot traditionele wissels - geen gebruik van gevoelige bewegende delen, waardoor deze veel beter bestand is tegen sneeuw en ijs. "Je kunt zelfs een kruiwagen met grindstenen over het wissel heen gooien en dan blijft het toch werken”, aldus De Roos tegen SpoorPro.

In Nederland waren ook de NS en railbeheerder ProRail geïnteresseerd, maar die hebben zich volgens het vakblad teruggetrokken vanwege langlopende contracten met andere leveranciers.

Klik hier om meer te lezen over de werking van de uitvinding van De Roos.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau