Aantal coronapatiënten op intensive care daalt verder met 35 naar 1303
Het aantal coronapatiënten op de intensive care is wederom gedaald, dit keer met 35 naar 1303. Op maandag waren het er 1338. Voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) noemt de ontwikkeling op de ic's "heel gunstig", schrijft het ANP.
Dit is de vierde keer dat het aantal patiënten op ic's afneemt. Afgelopen woensdag werd tot nu toe de hoogste piek bereikt met 1424 ernstig zieke patiënten. Sinds toen is er een dalende lijn ingezet, al stijgt het aantal opnames op sommige dagen nog wel licht. Tot anderhalve week geleden nam het aantal intensive care-patiënten sommige dagen met honderd per dag toe.
'Dat hebben we nodig'
"Vorige week spraken we nog van een plateau, nu zien we een daling", zegt Kuipers. "Dat hebben we nodig, in de eerste plaats omdat het ziekenhuizen en ziekenhuispersoneel lucht geeft, maar ook om de zorg weer op te starten voor andere patiënten." Vanwege de corona-uitbraak zijn veel geplande operaties uitgesteld. Bovendien zijn er misschien kankerpatiënten die zich niet hebben laten onderzoeken of behandelen. Op woensdag maakt het LCPS bekend hoe de reguliere zorg kan worden hervat.
Van de Nederlandse coronapatiënten op de ic liggen er 1248 in Nederland. Dat zijn er 35 minder dan maandag (1283). Er liggen nog evenveel patiënten in Duitsland, namelijk 55. Tijdens het paasweekend werden zelfs enkele patiënten teruggehaald uit Duitsland. De afgelopen 24 uur hoefden slechts negen mensen te worden verplaatst tussen de regio’s.
'Eerst zien, dan geloven'
Toch is het nog steeds te vroeg om maatregelen te versoepelen, vindt Kuipers. Hij herhaalde dat wat hem betreft geleidelijk weer meer deuren open kunnen als het aantal ic-patiënten is afgenomen tot circa duizend.
"We hopen allemaal dat die daling geleidelijk aan steeds sneller gaat. Maar het is eerst zien en dan geloven", aldus de voorzitter van het LNAZ, die ook topman is van het Erasmus MC in Rotterdam. Hij noemde het "echt een opluchting" dat het doemscenario waarin de ic's de toestroom niet zouden aankunnen (nog) niet is uitgekomen. De daling is volgens hem "een evident effect van de maatregelen die in de maatschappij zijn ingesteld".