Biden wil dat ‘wrede’ Poetin wordt berecht voor oorlogsmisdaden
De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin moet worden berecht voor oorlogsmisdaden. Dat zei Biden maandag naar aanleiding van de ontdekking van massagraven en blijkbaar geëxecuteerde burgers zondag in de plaats Boetsja, een voorstad van Kiev.
Biden wil dat er een proces komt om Poetin ter verantwoording te roepen. De Amerikaanse president had de Russische leider eerder al een "oorlogsmisdadiger" genoemd. Nu sprak hij over een "wreed persoon".
Volgens de burgemeester van Boetsja Anatoli Fjodoroek zijn al zeker 280 lijken aangetroffen. Ook in Irpin en Hostomel, twee andere noordwestelijke voorsteden van Kiev, zijn volgens Oekraïne zondag lijken van burgers gevonden op straat.
Biden kondigde ook extra sancties aan tegen Rusland. Verder komen er nieuwe Amerikaanse wapenleveranties aan Oekraïne.
LEES OOK: Zelenski kondigt onderzoek aan en richt zich tot moeders Russische soldaten