Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Vanavond geen of amper versoepelingen aangekondigd tijdens persconferentie

Peter Visser

Er worden geen of amper versoepelingen aangekondigd op de persconferentie dinsdagavond. Het aantal besmettingen is nog te hoog. Mogelijk wordt alleen de avondklok met een uur verlaat, naar 22.00 uur.

Dit weekeinde lekte al uit dat de lockdown wordt verlengd. Pas op de lange termijn lijkt er ruimte voor versoepelingen. "We zullen echt op de korte termijn te maken hebben met behoorlijk stevige maatregelen om te zorgen dat we dat virus onder de duim houden", zei demissionair zorgminister Hugo de Jonge dinsdag.

Helft Nederlands smacht naar meer vrijheid

De vraag is hoe lang de lockdown nog gaat duren. Experts verwachten dat in Nederland het afschalen in mei of juni gaat beginnen, meldt De Telegraaf. Volgens de krant prikken we onszelf naar vrijheid en de tunnel is niet meer zo lang. In juni zijn 11 miljoen prikken gezet, begin juli moet twee derde van de bevolking helemaal zijn gevaccineerd, en heeft de rest in elk geval één prik gehad.

Maar steeds meer mensen smachten naar versoepelingen, blijkt uit onderzoek van Hart van Nederland. 55 procent van de ondervraagden vindt dat het kabinet vanavond al meer versoepelingen moet aankondigen. Vier op de tien respondenten houdt het niet vol om daar nog acht of tien weken op te wachten.

Zorgen over jongeren blijven

Vooral jongeren onder de dertig trekken de huidige lockdown niet lang meer, blijkt uit het onderzoek. 62 procent van hen zegt een verlenging van de strenge maatregelen niet vol te houden. Onder vijftigplussers ligt dat percentage een stuk lager: 25 procent.

"Waar ik last van heb is dat ik zie dat jongvolwassen het ontzettend moeilijk hebben en echt beginnen af te glijden", zegt zorgbestuurder Suzanne Kruizinga in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Er zijn nu al universiteiten die aankondigen dat ze het nieuwe schooljaar voornamelijk digitaal gaan inzetten. Ik maak me heel erg zorgen over een aantal bevolkingsgroepen in Nederland", aldus Kruizinga.

Parlementair verslaggever van WNL Marieke Smits verwacht niet dat bepaalde groepen in de samenleving meer vrijheden krijgen, dus ook de jongeren niet. "Ik heb het idee: als het dat niet is gebeurd, dan gaat het ook niet gebeuren. Ik denk dat we allemaal geduldig moeten afwachten."

'Nog steeds amper zorgmedewerkers gevaccineerd'

Kruizinga hoopt dat het demissionaire kabinet vanavond aankondigt dat zorgmedewerkers sneller worden gevaccineerd. "Tot op de dag van vandaag hebben wij maar heel weinig medewerkers in de zorg kunnen vaccineren. Ook in de acute zorg gaat het om een heel klein gedeelte", zegt ze.

"Dus ik hoop dat het kabinet vanavond aankondigt dat we vanavond enorme vaart gaan maken met het vaccineren en zeker met het vaccineren van onze zorgmedewerkers."

LEES OOK: DNB: economie herstelt later door aanhoudende lockdown, maar er gloort hoop


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau