Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Henk Otten: ‘Forum voor Democratie is een half miljoen kiezers kwijtgeraakt’

Redactie

Henk Otten zegt in gesprek met De Telegraaf dat het hem pijn doet dat Forum voor Democratie bij de Europese verkiezingen minder goed heeft gepresteerd dan gedacht. "De partij is in twee maanden een half miljoen kiezers kwijtgeraakt", aldus Otten.

Otten was de grondlegger van de campagne rondom de verkiezingen voor de Provinciale Staten, zegt hij zelf. Daar werd Forum voor Democratie samen met de VVD de grootste partij van Nederland. Bij de Europese Verkiezingen haalde de partij uiteindelijk drie zetels. "Het verschil tussen de ene en de andere campagne doet toch wel een beetje pijn", vertelt Otten.

'Baudet is extremer'

Volgens Otten is partijleider Baudet in bepaalde denkwijzen extremer dan hijzelf en zorgde dat voor onrust in de top. "Een ingewikkelde kwestie. Ik sta voor een meer gematigde koers, Baudet is extremer. Dat probleem was er en dat zal ook wel blijven."

LEES OOK: Henk Otten (FVD) uit forse kritiek op Baudet: ‘Hij trekt de partij te veel naar rechts’

Otten wil de boel niet verder laten escaleren, omdat hij nog altijd trots is op de partij die hij samen met Baudet heeft opgericht en groot heeft gemaakt. "Forum blijft mijn baby. Die wil je niet beschadigen. Dan is het natuurlijk wel jammer om te zien dat er een paar zetels verloren gaan als er zo’n essay komt waarin rare dingen over vrouwen staan opgeschreven."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau