Demo 800 Gele Hesjes in Maastricht rustig verlopen
Tussen de 750 en 800 mensen uit Nederland, België en Duitsland hebben meegelopen in een demonstratie van 'gele hesjes' in Maastricht. Het protest verliep rustig. Voorzien van spandoeken en vlaggen liepen de demonstranten in optocht van het MVV-stadion naar het Plein 92, waar ze kort na 13.30 aankwamen.
Een van de demonstranten raakte in het gezicht gewond toen een andere deelnemer met vuurwerk gooide. De politie heeft één demonstrant aangehouden wegens belediging. Op het Plein 92 worden nog toespraken gehouden. Dat duurt tot 16.30 uur.
De Nederlandse 'gele hesjes' keren zich tegen premier Mark Rutte en willen dat Nederland net als het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie stapt. Er waren dan ook veel anti-EU-spandoeken te zien. Een van de spandoeken droeg de tekst 'Als onrecht recht wordt, is verzet een plicht'.
LEES OOK: Gele Hesjes-protest loopt uit de hand: charges ME en aanhoudingen