Hand-in-hand-actie tegen homogeweld wereldnieuws
De actie waarbij mensen van hetzelfde geslacht hand in hand lopen tegen homogeweld is wereldnieuws geworden. Veel grote buitenlandse nieuwsorganisaties berichten over het initiatief van Barbara Barend.
Barend startte de actie #allemannenhandinhand na het nieuws dat in Arnhem een homopaar was mishandeld. De actie werd al snel opgevolgd, onder meer door politici en politie.
'Dutch men hold hands in solidarity with gay couple', kopt de Amerikaanse nieuwsorganisatie CNN, die een lang artikel over de actie heeft geschreven. De solidariteitsactie is verder ook groot nieuws in Italië, Spanje en zelfs Japan.
"Kun je je voorstellen dat politici in Australie iets als dit doen?", vraagt een Australische nieuwssite zich af. De site merkt op dat ook Nederlanders elders in de wereld meedoen aan de actie, waaronder de Nederlandse delegatie bij de VN in New York.